Вплив паління на здоров’я людини
У суспільстві дуже поширена звичка паління. Вона може виникнути як у підлітковому, так і в дорослому віці. Лікарі та інші фахівці дуже давно вивчають вплив паління на організм людини та озвучують негативні наслідки. Нікотинова залежність є серйозною небезпекою для організму людини. Водночас усвідомлення шкідливого впливу тютюну є потужним мотиватором, що допомагає подолати тягу. Шкода паління для організму людини полягає в тому, що воно може сприяти розвитку серйозних системних захворювань. Багато з них мають фатальні наслідки.
Існує декілька основних факторів, які призводять до цієї залежності:
- Соціум: оточення не тільки впливає на розвиток та формування думки, воно також може сприяти виникненню залежності від паління (родина, друзі, авторитети або колеги, які палять, впливають на вибір).
- Стресові ситуації. Нікотин у складі цигарок та інших тютюнових виробів стимулює деякі хімічні процеси у мозку, що сприяє релаксації та розслабленню, але лише на певний час і з поганими наслідками. Тому багато людей вважають, що паління є способом вирішення проблем із нервами, і починають цей шлях.
- Залежність.Довготривале вживання тютюну пов’язане також із виникненням залежності від паління — люди не можуть самостійно покинути цю шкідливу звичку.
- Реклама.Рекламні кампанії роблять усе можливе, щоб продавати свій товар. В особливій групі ризику — підлітки. Вони піддаються впливу роликів у інтернеті про куріння та вирішують теж спробувати.
Щоб мінімізувати шкідливий вплив тютюнопаління на здоров’я населення, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів ї їх шкідливого впливу на здоров’я населення», в якому передбачені заходи щодо профілактики та боротьби з тютюнопалінням.
Більше інформації на офіційній сторінці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області у Fаcedook: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=642082848343623&id=100076257402823&mibextid=wwXIfr&rdid=C3t8ihcev2Z5XPL3
Залишити відповідь