Створення ОСББ

З 1 липня набув чинності Закон України «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку», який детально регулює порядок виходу будинків з-під опіки ЖЕКів та створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі ОСББ).

Основною причиною створення ОСББ – є бажання людей отримувати якісні житлово-комунальні послуги за приємлимою ціною та у додаток можливість самостійно розпоряджатися власною прибудинковою територією. Нагадаємо ст.1 Закону України «Про об’єднань співвласників багатоквартирного будинку» визначає чіткий термін поняття ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Наведемо статистику, в Інгульському районі до початку 2016 року нараховувалось близько 100 об’єднань співвласників багатоквартирного будинку, на сьогодні нараховується більше 200 об’єднань.

Новостворені ОСББ та ОСББ, які давно вже функціонують, звертаються до спеціалістів адміністрації Інгульського району з питаннями:

Розподіл прилеглої території. Визначається розподіл території, комісійно виходом на місце спеціалістів адміністрації, представника від ЖЕКу та голова ОСББ. Після чого замальовується схема та затверджується адміністрацією, все регламентується «Правилами благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку м. Миколаєва» прийнятий рішенням Миколаївської міської ради 19 квітня 2007 року № 12/21.

За довідками звертатись за тел. 24-81-46 або за адресою                                  пр. Богоявленський, 1 (адміністрація Інгульського району) каб. 4

Визначення місця для встановлення контейнерних майданчиків під тверді побутові відходи. Визначається територія під ТПВ, комісійно виходом на місце спеціалістів адміністрації, департаменту ЖКГ, представник від ЖЕКу та голова ОСББ. Після чого замальовується схема з розмежуванням території та місцем розташування контейнерів, і також затверджується, усі дії регламентується «Правилами благоустрою, санітарного утримання території, забезпечення чистоти і порядку м. Миколаєва»

За довідками звертатись за тел. 24-81-46 або за адресою                                  пр. Богоявленський, 1 (адміністрація Інгульського району) каб. 4

Зауважимо, що у приміщенні адміністрації Інгульського району працює кабінет з Державного реєстру фізичних та юридичних осіб, де голови ОСББ можуть зареєструвати та вносити зміни до уставу.

За довідками звертатись за тел. 24-91-36 або за адресою                                   пр. Богоявленський, 1 (адміністрація Інгульського району) каб. 17